Ønsker mer fokus på menns helse

brage menn og kreft2 kopi
Brage fra Kreftforeningen Nord-Norge viser fram rapporten om menns helse. Foto: Kreftforeningen.

November er måneden hvor det skal være økt fokus på menns helse. En ny rapport viser nå også at dette er helt nødvendig.

I en ny rapport lagt fram av Kreftforeningen kommer det fram at menn er dårlige på å sjekke egen helse, eller oppsøke lege hvis man kjenner noe ikke stemmer. Dette reduserer sjansene for å kunne bli frisk hvis man blir syk.

I rapporten kommer det også fram at det ofte er mannens partner som tvinger menn til å oppsøke lege, og sjeldent noe menn tar initiativ til selv.

Vi tok en prat med Kreftforeningen Nord-Norge om disse funnene, og om viktigheten av å sette fokus på menns helse.

mm

Benjamin Solås

Benjamin Solås er en 30 år gammel Bodøgutt som alltid er i godt humør. Han har jobbet i Radio 3 siden 2014 og er kanalens ansvarlige redaktør, i tillegg til å være programleder for morgenshowet og ettermiddagen.


Annonse

ANSVARLIG REDAKTØR:

Benjamin Solås

REKLAME:

755 25 000  / reklame@radio3.no

MUSIKK:

studio@radio3.no

KONTAKT OSS:

Radio 3 Bodø AS
Dronningens gate 7c
8002 Bodø

Telefon: 755 25 000
Epost: studio@radio3.no


Copyright Radio 3 Bodø AS 1997 – 2025



Utviklet av Fairmedia